فروشگاه و سایت تخفیف هایپرشاین

هایپرشاین فروشگاه تخفیفی آنلاین و سایت اینترنتی تخفیف و خرید ارزان

راهنمای خرید فلاسک چای - فروشگاه هایپرشاین

راهنمای خرید فلاسک چای

راهنمای خرید فلاسک  چای.jpg

 

راهنمای خرید فلاسک چای
آشنایی با انواع فلاسک مسافرتی، خانوادگی و

 

مواقعی هست که می‌خواهید در مکان‌هایی دور از منزل مثل مسافرت، گردش در جنگل، کوهنوردی یا محل کار تجربه لذت‌بخشی را با صرف یک نوشیدنی گوارا بدون دردسر و زحمت رقم بزنید و بی‌معطلی آن را نوش جان کنید. فلاسک‌ها بهترین انتخاب برای نگهداری نوشیدنی‌ها یا غذاهای آماده با همان طعم و حرارت اولیه هستند که انواع مختلفی هم دارند. پس لازم است قبل از خرید از خودتان بپرسید که دقیقاً برای چه کاری می‌خواهید یک فلاسک بخرید و کدامیک برای شما مناسب است. البته یک راهنمای خرید فلاسک می‌تواند به شما کمک کند تا همه چیز را درباره آن‌ها بدانید.

 

راهنمای خرید فلاسک

فلاسک‌ها ظروفی هستند که برای ثابت نگه داشتن دمای غذاها و نوشیدنی‌های سرد و گرم از آن‌ها استفاده می‌شود و کار اصلی این ظروف، جلوگیری از انتقال یافتن دما از خارج به داخل و یا از داخل به خارج از فلاسک است. درواقع با داشتن یک فلاسک‌ می‌توانید یک کافی‌شاپ کوچک را با خود به کوهستان، سفر، پیاده‌روی و حتی محل کار ببرید.

 

فلاسک دارای دیواره‌ دو جداره است که یکی درون دیگری جای گرفته و فضای خالی میان دیواره‌های داخلی و بیرونی، از هوا خالی شده یا با گاز مخصوصی پر شده است. جنس این دیواره شیشه‌ای یا استیل و قسمت داخلی آن با آب نقره پوشانده شده است و قسمت بیرونی دیواره هم با پوشش خارجی بدنه فلاسک نگهداری می‌شود. جنس بدنه بیرونی فلاسک می‌تواند از پلاستیک یا فلز باشد.

دلیل آنکه دمای مایعات، داخل این ظروف برای مدت طولانی ثابت می‌ماند و از دمای بیرونی تاثیر نمی‌گیرد، این است که دیواره داخل فلاسک همانند عایق است و حرارت نمی‌تواند در آن جریان پیدا کند. از طرفی دیگر، وجود خلأ یا گاز مخصوص در بین دیواره داخلی و خارجی، مانع از جریان گرفتن هوا می‌شود.

پوشش آب نقره داخل دیواره هم به این خاطر است که از تابش گرما و سرما به داخل ظرف جلوگیری کند. وجود این سه قسمت و ویژگی‌های آن‌ها در کنار هم سبب می‌شود تا فلاسک دمای غذاها و مایعات سرد و گرم را بدون تاثیر از دمای محیط برای ساعت‌های طولانی نگه دارد.

 

انواع مختلف فلاسک

فلاسک‌ها از لحاظ کاربرد و نوع استفاده به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند که هر کدام از آن‌ها با توجه به جنس بدنه، محفظه داخلی، اندازه و ظرفیت، نوع خروجی مایعات و شکل ظاهری انواع مختلفی دارند که با همگی آن‌ها در راهنمای خرید فلاسک آشنا می‌شوید تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام یک از این انواع برای شما مناسب است.

فلاسک‌ نوشیدنی تک نفره: این فلاسک‌ها معمولا با گنجایش نیم لیتری تا یک لیتری به شکل استوانه‌ای تولید می‌شوند و می‌توانند به شکل دسته‌دار یا بدون دسته ساخته شوند. از این فلاسک‌ها، هم برای نوشیدنی‌های گرم و هم نوشیدنی‌های خنک استفاده می‌شود. یعنی برای محل کار، پیاده‌روی، صخره‌نوردی، کوهنوردی و حتی سفرهای کوچک تک نفره مناسب هستند.

فلاسک‌ چای دسته‌دار (خانواده): این فلاسک‌ها معمولا در ظرفیت‌های یک لیتری تا سه لیتر و دو مدل تکی و دوقلو هستند و معمولا از نظر اندازه در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ ساخته می‌شوند که بسته به نوع استفاده می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.
مثلا مدل‌های دوقلو اغلب برای استفاده همزمان از چای و آب جوش- برای تهیه قهوه یا دم‌نوش- است ولی مدل‌های تکی برای استفاده یک نوشیدنی‌ می‌باشد. در نتیجه مدل‌های دوقلو، فلاسک‌های چندمنظوره محسوب می‌شوند که می‌توانید به‌طور همزمان برای دو نوشیدنی متفاوت یا پذیرایی از افراد زیاد از آن استفاده کنید.

فلاسک‌ مسافرتی : این فلاسک‌ها که برای نگهداری چای و نوشیدنی‌های داغ استفاده می‌شود، از نظر شکل و اندازه مشابه فلاسک چای دسته‌دار یا فلاسک تک نفره هستند. اما یک فلاسک مسافرتی ویژگی‌هایی دارد که شامل موارد زیر است.

سبک، کم‌حجم و مناسب سفر است.

مدت زمان زیادی آب جوش یا چای داغ را در خود نگه ‌می‌دارد.

درب فلاسک به‌گونه‌ای طراحی شده که در صورت افتادن یا کج شدن، مانع از ریختن یا چکه‌کردن محتویات فلاسک و هدر رفتن گرمای داخل مخزن می‌شود.

درب فلاسک‌های مسافرتی در بهترین حالت به‌صورت پیچی است و به عنوان یک لیوان می‌شود از آن استفاده کرد. درواقع درب فلاسک‌های مسافرتی چند منظوره است تا نیازهای فرد را برطرف نماید.

فلاسک‌های مسافرتی دهانه باریکی دارند تا ریختن چای یا نوشیدنی آسان‌تر باشد.

فلاسک‌های مسافرتی کیف یا کاور مخصوص دارند تا در هنگام سفر بتوانید آن را به کوله‌پشتی خود آویزان کنید یا مانند کیف‌دستی آن را بر شانه خود بیندازید.

مخزن یا محفظه داخلی فلاسک‌های مسافرتی، هم می‌تواند شیشه‌ای باشد و هم استیل که در هر دو مدل، نباید شکننده باشد.

فلاسک غذافلاسک غذا به‌منظور گرم نگه‌داشتن غذا بوده و دهانه بزرگی دارد. فلاسک‌های غذا هم در انواع و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و برای محل کار، گردش‌های کوتاه و نگهداری غذای کودک مناسب هستند. معمولا درب آن‌ها چند منظوره است و می‌توان از ان به عنوان بشقاب یا سوپ‌خوری استفاده کرد. این مدل فلاسک در حدود ۸ ساعت غذا را گرم نگه می‌دارند.

 

پیشنهاد ما این است که اگر نوع استفاده شما از فلاسک برای مقاصدی چون سفر‌های کوتاه فردی، کوهنوردی، پیاده‌روی یا استفاده در محل کار و مصرف شخصی است، فلاسک‌های نوشیدنی تک نفره گزینه مناسبی هستند.

اگر استفاده شما برای مقاصدی چون سفرهای خانوادگی یا جمعی، طبیعت‌گردی‌های طولانی یا پیک‌نیک‌های دسته‌جمعی است، فلاسک‌های چای دسته‌دار (فلاسک‌های خانواده) گزینه‌ مناسبی هستند که می‌توانید در دو مدل تکی و دوقلو بسته به نوع استفاده‌تان انتخاب کنید.

مدل‌های تکی فقط برای یک نوشیدنی می‌تواند استفاده شود و مدل‌های دوقلو برای استفاده همزمان از چای و آب جوش بوده و یک فلاسک چندمنظوره محسوب می‌شود. در نهایت هم اگر فلاسک را فقط برای مسافرت‌ها و طبیعت‌گردی‌های طولانی‌ می‌خواهید ضمن توجه به سایر موارد، لازم است که فلاسک‌های مسافرتی تک نفره یا خانواده را برای خرید انتخاب کنید.

 

پارامترهای قابل توجه در راهنمای خرید فلاسک

جنس بدنه فلاسک

بدنه فلاسک‌ها معمولا از دو جنس ساخته می‌شوند: فلاسک‌های بدنه پلاستیک و فلاسک‌های بدنه استیل.

پلاستیک به کار رفته پلاستیک‌های فشرده و سبک‌تر هستند. البته در برابر شوک حرارتی نسبت به بدنه‌های استیل استحکام کمتری دارند و ممکن است به مرور زمان، خاصیت حفاظت دمای داخل فلاسک را از دست بدهند یا به مستحکمی قبل نباشند.

فلاسک‌های بدنه استیل، از استیل ضدزنگ هستند. ظاهر زیباتری دارند، تمیز کردن آن‌ها آسان است، دچار زنگ‌زدگی نمی‌شوند، بادوام‌تر از بدنه‌های پلاستیکی هستند و گرما و سرمای درون فلاسک را بیشتر نگه می‌دارند و در برابر شوک حرارتی مقاوم‌تر هستند.

راهنمای خرید فلاسک در این زمینه پیشنهاد می‌کند که اگر موارد استفاده شما برای سفر، طبیعت‌گردی با خودرو، و گردش به مکان‌های مرطوب است، ‌از فلاسک‌های بدنه استیل ضدزنگ و اگر موارد استفاده شما برای پیاده‌روی، کوهنوردی و گردش‌های کوتاه است از فلاسک‌های بدنه پلاستیکی استفاده کنید.

 

مخزن داخلی فلاسک

فلاسک‌ها از لحاظ مخزن داخلی، می‌توانند دو نوع باشند: فلاسک‌های با مخزن شیشه و فلاسک‌های با مخزن استیل که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

 

برای پیاده‌روی و کوهنوردی، فلاسک سبک و بدنه پلاستیکی مناسب‌تر است.

 

فلاسک‌های مخزن شیشه‌ای:

مزایا: این نوع فلاسک، راحت تمیز می‌شود، بوها را به خود جذب نمی‌کند و می‌توانید علاوه بر چای و قهوه برای دم‌نوش و مایعات معطر یا بودار هم از آن‌ها استفاده کنید. سبک‌تر بوده و دما را برای زمان بیشتری حفظ می‌کند. مثلا نوشیدنی‌های گرم را تا ۱۲ ساعت و نوشیدنی‌های سرد را تا ۲۴ ساعت با حفظ دما نگه می‌دارد. ضمن آنکه رنگ چای یا قهوه داخل این مخازن، در مدت زمان طولانی تیره نمی‌شود.

معایب: یکی از معایب مخزن شیشه‌ای، آن است که احتمال شکسته شدن یا ترک برداشتن آن براثر تغییرات ناگهانی دما یا ضرب دیدگی وجود دارد.
به این معنا که اگر مخزن فلاسک را که قبلا آب خیلی سرد در آن بوده و در محیط سردی هم قرار گرفته است، یکباره در آن آب جوش یا مایع خیلی داغ بریزید، احتمال شکستن و ترک برداشتن شیشه وجود دارد.
البته جنس شیشه‌های فلاسک معمولا از بور و سیلیسکات بوده و از ویژگی‌های مهم آن تحمل شوک پذیری است اما کیفیت‌های شیشه‌ها باهم متفاوت است، در نتیجه احتمال شکستن آن بیشتر است.

از طرفی هم ممکن است مدل فلاسک شما جدید نباشد و برای پیدا کردن مخزن شیشه‌ای متناسب با فلاسک دچار مشکل شوید؛ چون شیشه فلاسک‌ها معمولا تولید ایران نیستند و در کارخانه‌های ایران فقط قاب آن‌ها تولید می‌شود.

 

فلاسک‌های مخزن استیل:

مزایااین نوع مخزن‌ها از استیل ضدزنگ هستند و مقاومت و دوام بالاتری در برابر تغییرات ناگهانی دما، رطوبت و ضربه دارند.

معایب: مخزن‌های استیل، با وجود استحکام و مقاومت بالا در برابر شوک حرارتی، اگر ضربه شدیدی به آن وارد شود، خاصیت عایق بودن آن از بین رفته و اصطلاحا گاز آن خارج می‌شود که قابلیت تعمیر هم ندارد.

مخزن‌های استیل در مقایسه با مخزن‌های شیشه‌ای ممکن است بوهای مایعات داخل مخزن هم جذب کنند اما معمولا این بوها ماندگار نیست. البته توجه داشته باشید که فلاسک اگر از مواد بی‌کیفیت ساخته شده باشد، بوی خاصی دارد و با هر بار ریخته‌ شدن آب جوش یا نوشیدنی داغ داخل آن، بوی نامطبوعی را استشمام خواهید کرد.

در راهنمای خرید فلاسک به شما می‌گوییم که فلاسک‌های مخزن شیشه‌ای نسبت به مخزن استیل مزایای بیشتری دارد و انتخاب مناسب‌تری است؛ چرا که هم بوی مایعات را جذب نمی‌کند، هم راحت‌تر تمیز می‌شود و هم مدت زمان گرم نگه داشتن مایعات در مخزن‌های شیشه‌ای بیشتر است و در زمان طولانی باعث تیره شدن یا تغییر رنگ مایعاتی مثل چای هم نمی‌شود.

اما مراقبت بیشتری نیاز دارد تا دچار آسیب و شکنندگی نشود. البته اگر نوع استفاده شما برای پیاده‌روی، محل کار، گردش کوهستانی و مناطق پر فراز و نشیب است، از فلاسک‌های مخزن‌ استیل استفاده کنید. همچنین اگر استفاده شما از فلاسک به گونه‌ای است که مدام در معرض تغییرات ناگهانی دما قرار می‌گیرد، بهترین گزینه برای شما، فلاسک‌های مخزن استیل است.

 

راهنمای خرید فلاسک چای

 

نوع خروجی مایعات برای فلاسک‌های نوشیدنی

یکی از پارامترهای مهم در انتخاب فلاسک‌های نوشیدنی، نوع خروجی مایعات از درب آن‌هاست؛ چون نوع خروجی باید به‌گونه‌ای طراحی شده باشد که حرارت داخل مخزن را نگه دارد و مانع از هدر رفتن انرژی شود، راحت باز و بسته شود و از چکه‌کردن مایعات داخل مخزن هم جلوگیری کند. درب فلاسک‌ها در سه مدل ضامنی، فشاری و پیچی هستند.

مدل‌های ضامنی معمولا با یک ضامن، دهانه خروجی فلاسک را باز و بسته می‌کند که به‌مرور زمان ممکن است در اثر ضربه یا فشار شدید ضامن آسیب ببیند و باعث چکه کردن مایعات داخل فلاسک شود.

مدل‌های فشاری هم که با فشار دادن یک دکمه در بالای فلاسک باز و بسته می‌شود و نسبت به مدل ضامنی بادوام‌تر است؛ اما این مدل هم در اثر فشار شدید یا آسیب، ممکن است دچار لق‌شدگی و درنهایت چکه‌کردن مایعات داخل مخزن شود.

مدل‌های پیچی بهترین مدل درب است؛ چون زمان بیشتری دمای مایعات را حفظ می‌کند، در اثر فشار یا ضربه آسیب کمتری می‌بیند و دوام بیشتری دارد.

 

میزان ماندگاری حرارت مهم‌ترین پارامتر در راهنمای خرید فلاسک

میزان ماندگاری حرارت داخل فلاسک، در درجه اول به عواملی مثل جنس مخزن، جنس بدنه، کیفیت فلاسک و اصل بودن یا نبودن آن بستگی دارد و در درجه دوم به چگونگی مراقبت شما از فلاسک مربوط می‌شود.

مثلا همان‌طور که گفته شد، فلاسک با مخزن شیشه‌ای نسبت به فلاسک با مخزن استیل حرارت و دمای مایعات را مدت‌زمان بیشتری حفظ می‌کند. یعنی اگر شما در ساعات طولانی‌تری از فلاسک استفاده می‌کنید، باید فلاسکی با مخزن شیشه‌ای خریداری کنید.

البته به‌خاطر داشته باشید که در همه فلاسک‌ها، مدت زمان گرم نگه داشتن مایعات از مدت زمان سرد نگه داشتن آن‌ها کمتر است. مثلا فلاسک‌های با مخزن شیشه‌ای، نوشیدنی‌های گرم را تا ۱۲ ساعت و نوشیدنی‌های سرد را تا ۲۴ ساعت با حفظ دما نگه می‌دارند.

 

نکات ایمنی در راهنمای خرید فلاسک

برای خرید فلاسک باکیفیت به سراغ برندهای شناخته شده و معتبر بروید.

در هنگام خرید حتما بررسی کنید که جداره داخلی فلاسک از بدنه جدا نشده باشد؛ چنانچه فلاسک را تکان دادید و صدایی شبیه به لق‌شدگی یا شکستگی دیواره شنیدید از خرید آن صرفنظر کنید.

در هنگام خرید فلاسک‌های بدنه استیل دقت کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و حتما ضدزنگ باشد.

در هنگام خرید فلاسک‌های مخزن استیل دقت کنید که بوی فلز یا بوی نامطبوعی از داخل فلاسک ساطع نشود؛ چون بوی نامطبوع مخزن فلاسک، روی طعم، مزه و بوی نوشیدنی اثر می‌گذارد.

به نوع بسته‌بندی و جعبه محصول توجه کنید و در صورت مشاهده شکستگی یا آسیب دیدگی ناشی از بسته‌بندی، از خرید آن خودداری کنید.

درب فلاسک را بعد از هر بار استفاده، محکم ببندید تا از چکه‌کردن یا ریخته شدن نوشیدنی جلوگیری شود.

هنگام بستن درب فلاسک فشار زیادی وارد نکنید؛ چون موجب هرز شدن درب آن می‌شود.

فلاسک را بعد از استفاده، حتما بشویید و خشک کنید تا رنگ و بوی نوشیدنی قبلی در آن باقی نماند.

برای شستن فلاسک از ماشین ظرف‌شویی و مواد شیمیایی استفاده نکنید.

هرگز از فلاسک برای نگهداری نوشیدنی‌های گازدار استفاده نکنید.

همیشه مخزن فلاسک را سرخالی پر کنید.

از گذاشتن فلاسک در کنار آتش و اجاق گاز خودداری کنید.

در هنگام سفر، دقت کنید که فلاسک را در جای مناسبی قرار دهید تا دچار ضربه و آسیب نشود. ضربه یا سقوط می‌تواند به مخزن فلاسک آسیب برساند و دیگر کارایی نداشته باشد.

بهتر است که داخل فلاسک‌های مسافرتی چای دم نکنید؛ بلکه لیپون را جداگانه در آب جوش قرار دهید.

در هنگام استفاده از فلاسک‌های نوشیدنی آن را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

 

فلاسک وسیله‌ای همراه برای کسانی است که ساعت‌های طولانی را بیرون از منزل هستند و می‌خواهند نوشیدنی یا غذایی گرم را بدون معطلی و گرم کردن دوباره نوش جان کنند. یعنی یک وسیله ضروری و کاربردی برای سفر، محل کار، کوهنوردی،گردش و تفریح است که در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند و این امکان را می‌دهد که ساعت‌ها از آن نوشیدنی یا غذای سالم داخل فلاسک استفاده کنید.

ضمن آنکه اغلب فلاسک‌ها برای نوشیدنی‌ها و موادغذایی سرد هم قابل استفاده هستند. البته اگر برای خرید فلاسک کیفیت را مدنظر داشته باشید. از دیدگاه راهنمای خرید فلاسک می‌توان گفت که بهترین انتخاب یعنی فلاسکی که در هوای گرم محتویات داخل آن را سرد و در هوای سرد محتویات داخل آن را گرم نگه دارد و از فاسدشدن نوشیدنی‌ها‌ و خوراکی‌ها جلوگیری کند.

 

بهترین فلاسک های خانواده از نوع فلاسک احمد و ... و همچنین فلاسک های مسافرتی و مخصوص کوهنوردی  را می توانید با بهترین کیفیت و قیمت مناسب از هایپرشاین تهیه نمایید.

 

ادامه

مجله ( blog / بلاگ ) هایپرشاین

clear-bug-div
ورود کاربران
شبکه های اجتماعی هایپرشاین
  • هایپرشاین را در اینستاگرام دنبال کنید به کانال تلگرام هایپرشاین بپیوندید دارای گواهینامه امنیتی  ssl(وبسایت امن)
کانال تلگرام هایپرشاین
"فروشگاه و سایت تخفیف هایپرشاین" هایپرشاین فروشگاه تخفیفی آنلاین و سایت اینترنتی تخفیف و خرید ارزان می باشد که از سال 92 برنامه ریزی های مدون اولیه برای تاسیس آن انجام شد. مجموعه هایپرشاین در پی برنامه ریزی های متمادی و سنجش بازار، نهایتا اوایل سال 93 فروشگاه اینترنتی و سایت تخفیف هایپرشاین را تاسیس نمود . در فروشگاه اینترنتی و سایت تخفیف هایپرشاین تنها هدف فروش نیست ، بلکه مجموعه هایپرشاین سعی می نماید بر طبق برنامه های خود سایت و فروشگاه اینترنتی را گسترش داده و سایر خدمات را نیز بگنجانیم تا آینده ای نچندان دور تمام نیاز خانوار ایرانی را بتوانبم تامین نماییم و همه بتوانند نیازهای خود را از محل کار ، منزل و ... تنها از طریق ورود به فروشگاه اینترنتی و سایت تخفیف هایپرشاین به نحو مناسبی تهیه نمایند. مجموعه فروشگاه و سایت تخفیف هایپرشاین سعی می نماید جهت نکوداشت انتخاب شما بزرگواران، تمامی محصولاتی که ارائه می دهیم قیمتی پایین تر از قیمت مصرف کننده یا بازار آن کالا را داشته باشند. امیدواریم تلاش مجموعه فروشگاه اینترنتی و سایت تخفیف هایپرشاین باعث جلب رضایت حداکثری شما بزرگواران باشد و بتوانیم خدماتی شایسته شما خوبان و همراهان همیشگی هایپرشاین ارائه دهیم. همچنین هایپرشاین برای خریدهای بیش از 1.000.000تومان، کالای شما را بطور رایگان به سراسر کشور ارسال می نماید.